شرکت بازرگانی همراهان پیشرو تجارت

   

تعريف صادرات :

صادرات در اصطلاح لغوی به معناي انتقال كالا و یا ارسال کالا و یا فرستادن كالا از جايي به جاي ديگر می باشد. اما در پروسه فعالیت های تجاری و بازرگانی منظور از صادرات یعنی  خروج كالا از قلمرو گمركي كشور عزیزمان ایران جهت ارسال به سایر کشورها می باشد.(( بازار هدف ))


صادر كننده :

صادر کننده فردی است که با توجه به اینکه کالایی را که در اختیار دارد ((چه تولید کرده باشد و چه از جایی یا کشور دیگری وارد کرده باشد)) و بخواهد کالای تولیدی یا وارداتی خود را به کشور دیگری ارسال نماید صادر کننده کالا و یا خدمات می باشد.

•    صادرات از نظر خروج كالا از كشور به دو دسته تقسيم مي شود :
1.    صادرات قطعی
2.    صادرات موقت


•    صادرات قطعي :
1.    منظور از صادرات قطعي ارسال كالا به خارج از قلمرو گمركي كشور به منظور فروش يا مصرف در كشورهاي خارجي است ،‌صادرات قطعي از پرداخت حقوق گمركي و سود بازرگاني  و عوارض و ماليات معاف مي باشد.

•    صادرات موقت :
2.   منظور از صادرات موقت ارسال کالا خارج از کشور جهت شرکت در نمایشگاه های بین المللی می باشد که در صورتیکه کالا به فروش نرفت و تاجر مجبور به برگرداندن کالا به گمرک خانه مبدا شد بتواند به سهولت نسبت به مرجوع کردن کالا اقدام نماید و نیاز به انجام پروسه گمرکی جهت واردات کالا نداشته باشد.
 
هزينه های گمركي :

هزينه های گمركي صادرات کالا وجوهي می باشند براي تخليه و بارگيري ، انبارداري ، اخذ مدارکی از قبیل گواهی ترخیصیه و بهداشت و هزینه های THC و هندلینگ کالا می باشد.


اسناد و مدارک لازم جهت صادرات :

1- اخذ کارت بازرگانی معتبر به نام صادر کننده
2- تهیه گواهی مبدا
3- اخذگواهی بهداشت و قرنطینه (دامی ، نباتی – حسب مورد)
4- گواهی استاندارد (در صورتیکه کالا مشمول مقررات اجباری استاندارد صادراتی باشد).
5- گواهی انرژی اتمی (حسب مورد) که به این مجوزها گواهی های مرسوم نیز گفته می شود.
6- تهیه صورت عدل بندی Packing List (در صورتیکه کالا گوناگون باشد)
7- تهیه فاکتور فروش یا INVOICE

مجوزهای صادرات :

کالاهای صادراتی بر حسب مجوز صدور به سه گروه تقسیم می شوند :
1.  کالای مجاز :
کالائی است که صدور آن با رعایت ضوابط نیاز به کسب مجوز ندارد . منظور از ( ضوابط ) آن دسته ترتیباتی است که رعایت آن برای صادرات پاره ای از کالاها قانوناً ضروری است مانند ضوابط استاندارد ، گواهی بهداشت انسانی ، دامی ، نباتی
2.  کالای مشروط :
 کالائی است که صدور آن با کسب مجوز امکان پذیر است . پس از اعلام نظر موافق وزارتخانه های ذیربط که اصطلاحاً ( موافقت کلی ) نامیده می شود ، و پس از ابلاغ آن به گمرک توسط وزارت بازرگانی برای صدور کالاهای موضوع موافقت کلی ، نیازی به مراجعه متقاضی به وزارتخانه یا سازمان مربوط و اخذ مجوز موردی نخواهد بود .
3.  کالاهای ممنوع الصدور
کالائی است که صدور آن به موجب شرع مقدس اسلام ( به اعتبار خرید و فروش یامصرف ) و یا به موجب قانون ممنوع گردد. دولت می تواند بنا به مقتضیات و شرایط خاص زمانی با رعایت قوانین مربوطه صدور بعضی از کالاها را ممنوع نماید.
 

مراحل صادرات:

1. تهیه لیست عدلبندی یا PACKING LIST
2. تعیین قیمت صادراتی توسط کمیسیون نرخ گذاری گمرک
3.  صدور پروفرما
4.  تهیه ، تدار ک و بسته بندی کالا
5. اخذ گواهی مبدا
6. عقد قرارداد حمل و بیمه
7. اظهار کالابه گمرک
8. ارسال کالا
 

تنظيم اظهارنامه كالاي صادراتي :
اظهارنامه كالاي صادراتي متضمن اطلاعاتي به شرح ذيل است :
1.    مشخصات صادركننده كالا
2.    مشخصات اظهاركننده كالا
3.    مشخصات خريدار
4.    كشور محل صدور
5.    كشور مبدأ
6.    شرايط معامله
7.    مشخصات وسيله حمل و مبدأ بارگيري
8.    مشخصات كالا از نظر نوع، تعرفه ، وزن ، تعداد يامقدار و ارزش صادراتي
9.    مشخصات محموله (بسته ها ، نوع بسته ،‌مقدار، علامت ، وزن خالص و وزن ناخالص)
10.    نام گمرك محل تسليم اظهارنامه و شماره و مشخصات ثبت اظهارانامه در دفتر گمرك
پس از تكميل اظهارنامه، اظهارنامه و مدارك ضميمه آن به قسمت احراز هويت گمرك تسليم مي گردد.

تقسيم بندي كالاهاي صادراتي :
كالاهاي صادراتي و وارداتي به سه گروه تقسيم ميشوند‌:
1.كالاي مجاز : به کالایی اطلاق می گردد كه صدور يا ورود آن با رعايت ضوابط نياز به كسب مجوز ندارد و طبق قوانین واردات و صادرات کالا انجام آن امکان پذیر است.
2.كالاي مشروط : به کالایی اطلاق می گردد كه صدور يا ورود آن با كسب مجوز امكان پذير است.
3.كالاي ممنوع : به کالایی اطلاق می گردد كه صدور يا ورود آن به موجب قانون کشور ممنوع گردیده است.سوابق بازرگانی و تجاری

این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه خدمات  بازرگانی، بازرگانی خارجی و خرید کالا از چین ، دارای  کارت بازرگانی فعال ، گواهی اخذ ارزش  افزوده ، کد اقتصادی فعال ، و  نیز  انواع  حساب های بانکی فعال در داخل و خارج از کشور است همچنین با داشتن قرارداد های منعقده با صرافی های مجاز نوع دوم و اول و نیز  بانک مرکزی ، توانایی  های ما را دو چندان کرده است.


 امکانات داخلی کشور


این شرکت با داشتن دفاتر بازرگانی در تهران – بندرعباس و نیز پرسنل مستقردر گمرگ بوشهر و فرودگاه امام جهت ترخیص انواع کالاهای تجاری و نیزبا در اختیار داشتن مترجم عربی و انگلیسی مستقر در تهران و با توجه به نزدیک بودن به  بازار تهران و میدان فردوسی که محل اصلی صرافی ها می باشد و نیز استقرار این شرکت در یکی از معروفترین برج های تجاری و اداری مرکز شهر و قابلیت دسترسی آسان  به ایستگاه مترو دروازه دولت و اتوبوس های سریع السیر و نیز به دلیل بهره مندی از مزایای نزدیکی به مرکز اصلی و قطب اداری خیابان طالقانی و شهید بهشتی این قابلیت را دارد که محیطی مناسب برای برگزاری ملاقاتها و انعقاد قرادادهای بازرگانی و تجاری و نیز ارائه کلیه خدمات تجاری ومشاوره ای باشد.


 امکانات خارجی

این شرکت دارای دفاتر تجاری در کشور چین شهر گوانجو و نیز کشور بلژیک شهر گنت می باشد ، همچنین با در اختیار داشتن پرسنل محلی چه در چین و چه در اروپا آماده ارائه خدماتی از قبیل خرید ، حمل و ترخیص کالا از گمرکات چین و اروپا بخصوص بندر مهم آنتورپ در شهر  ساحلی آنتیورپن بوده است.با در اختیار داشتن حسابهای متعدد در بانکهای چین و اروپا مشکل نقل و انتقال ارز حاصل از صادرات کالا و  انتقال آن  به  حساب فروشندگان خارجی به سهولت حل و  فصل شده است.با در اختیار داشتن کارتهای بانکی از قبیل Visa وMaster کارت ، این شرکت میتواندجهت پرداخت حواله های سقف پائین نیز از این امکانات برای تجار و بازرگانان و مشتریان عزیز خود استفاده نماید . و در ضمن با عنایت  به اینکه ما دارای شرکت ثبت شده رسمی در کشور HONG KONG  به نام تجاری MELINA  می باشیم ، هر گونه خدمات مجاز بازرگانی با  کشور چین را به مشتریان خود در اسرع وقت ارائه می دهیم.راهنمای تجارت و سرمایه گذاری در مناطق ۷ گانه آزاد تجاری ایران


با عنایت به تاکید دولت تدبیر و امید بر بهبود فضای کسب و کار و توجه ویژه ی ریاست محترم جمهور  به مناطق آزاد تجاری و موقعیت جغرافیایی ممتازشان و قرارگیری ایران در منطقه خاورمیانه در مجاورت کشورهای حوزه خلیج فارس ، کشورهای C.I.S و روسیه و همچنین دسترسی به 16 کشور همسایه ی خود از طریق مسیرهای آبی،ریلی ،جاده ای و هوایی ،
 وجود مناطق  آزاد تجاری که عمدتا در  مرزهای آبی و خاکی ایران قرار دارند همواره بهترین مکان برای سرمایه گذاری بوده و با عنایت به اینکه قوانین و مقررات وضع شده در آن مناطق بسیار اسان و در عین حال به نفع سرمایه گذار و تولیدکننده تنظیم گردیده است، به نحوی است که می توان  یکی از ممتازترین نوع سرمایه گذاری های خارجی در ایران را ،سرمایه گذاری در منطق آزاد تجاری نام برد .
معافیت های مالیاتی و اهرمهای پرتوان تشویقی جهت سرمایه گذاری و تولید دراین مناطق نیز موجب جذب هرچه بیشتر تجار و سرمایه گذاران گردیده.
 در عین حال با توجه به وجود لینک های مناطق آزاد در این صحفه ضمن مراجعه به لینک های هر منطقه می توانید صرف نظر از شرایط کلی سرمایه گذاری که در این مناطق بصورت یکسان هستند ، از سایر مزایای خاص که برای هر منطقه با توجه به اقلیم و موقعیت مکانی آن منطقه در نظر گرفته شده است بصورت مستقیم و یا غیرمستقیم مطلع شوید .
برای اخذ اطلاعات بیشتر و راهنمایی های فنی و نیز توضیح شرایط با شرکت بازرگانی همراهان پیشرو تجارت تماس حاصل کرده  و از توضیحات به روز کارشناسان مستقر در این مرکز جهت سرمایه گذاری و ثروت آفرینی بیشتر بهره مند گردید.

ورود به سایت سازمان توسعه تجارت ایران