شرکت بازرگانی همراهان پیشرو تجارت

   

ریشه واژه خرما

واژه خرما ریشه و بنیاد فارسی داشته و از زبان فارسی به زبان های هندی، اردو، ترکی، اندونزیایی و مالزیایی به سوی شرقی و یونانی به سوی غربی وارد شده است.
خرما  یا رطب گیاهی تک ‌لپه‌ای و گرمسیری جزو تیره نخل‌ها است که میوه‌اش خوراکی و دارای هسته‌ای سخت و پوست نازک و طعم شیرین که به شکل خوشه‌ای بزرگ از شاخه آویزان می‌گردد و برگهای آن بزرگ است. ارتفاع نخل به ۱۰ تا ۲۰ متر یا بیشتر می‌رسد.
به میوهٔ نرسیده خرما، خارَک یا خرک یا کنگ (و در زبان عربی، «حبابوک») گفته می‌شود. رطب مرحله قبل از رسیدگی کامل خرماست که رطوبت بیشتر و قند کمتری نسبت به خرمای کاملا رسیده دارد.
میوه خرما جزو میوه‌های سته می‌باشد یعنی تمام قسمت های آن گوشتی و حاوی مواد غذایی است. خرما از دورانِ باستان در رژیم غذایی انسان وجود داشته است و یکی از قدیمی‌ترین میوه‌های کشت شده توسط انسان بوده است.
ترکیبات شیمیایی خرما
(خرما دارای ۲۵ درصد ساکاروز، ۵۰درصد )گلوکز پکتین و آب می‌باشد. به‌علاوه دارای ویتامین‌های مختلف مانند ویتامین A،B،C،E  و مقداری املاح معدنی می‌باشد.


تاریخچه کاشت:

درخت خرما در نواحی گرمسیری و نیمه‌گرمسیری، از جمله ایران پرورش می‌یابد. با اینکه خاستگاه آن را میانرودان، عربستان و شمال آفریقا ذکر می‌کنند ولی بررسی‌های علمی، آن را به گونه‌ای که در هندوستان می‌روید نسبت می‌دهند. باستان شناسان احداث نخلستان‌ها را به پنج هزار سال پیش نسبت داده‌اند زیرا نامی از آن بر لوحه‌های گلی ۵۰ سده پیش یافته‌اند.
در ایران نخل و خرما از دوران باستان و پیش از هخامنشی کشت می‌شده. در ادبیات ساسانی از جمله در کتاب بندهشن از نخل یاد شده‌است. منابع چینی از ایران (در زبان ایشان بوسی، تلفظ چینی پارسی) به عنوان سرزمین نخل خرما که در نزدشان به نام عناب پارسی و عناب هزارساله مشهور بوده، یاد کرده‌اند. در پایان سده نهم میلادی، نخل خرما را از ایران به چین برده و در آنجا کشت کرده‌اند. در میان کشورهای اروپایی اسپانیا پیشینه بیشتری در کشت خرما دارد.


محصولات:
از برگ و شاخه درخت خرما سبد و زیرانداز تهیه می‌کنند. از هسته آن نان و از میوه خرما شراب و عسل. مردم صحرا هسته درخت خرما را آرد کرده و از آن نان می‌پزند یا هسته آن را بو داده و از آن به‌عنوان قهوه استفاده می‌کنند زیرا دم کرده آن بسیار مطبوع است و یا حتی آن را در آب برای چند روز خیس کرده و بعنوان غذای مقوی به شترهای خود می‌دهند.

صادرات خرما

آمارهای صادرات خرما در شش ماه نخت امسال نشان می‌دهد که ارزش کل صادرات این محصول به بیش از 60 میلیون دلار می‌رسد و این درحالی ‌است که از حدود 50 کشور خریدار خرمای مضافتی ایران  کشورهای : پاکستان، چین، امارات، ترکیه، عراق و هند در این مدت مقصد دو سوم از خرمای صادر شده ایران بوده‌اند.
آمارهای گمرکی از صادرات غیرنفتی طی نیمه نخست امسال نشان می دهد که صادرات خرمای مضافتی به عنوان پنجاهمین محصول صادراتی ایران به نزدیک به 31.5 هزارتن و با ارزش بیش از 60.5 میلیون دلار رسیده است .
ایران که یکی از عمده صادرکنندگان خرما در سطح جهان است در این مدت از بین کشورهای جهان 48 مقصد صادراتی داشته است که شامل بلاروس، پاکستان، چین، ژاپن، گرجستان،آذربایجان، آفریقای جنوبی، آلمان،اتیوپی، ارمنستان، ازبکستان، اسپانیا، استرالیا، افغانستان، امارات متحده عربی، انگلستان، اندونزی، ایتالیا، بلغارستان، بوسنی وهرزگوین، تاجیکستان، ترکیه، ترکمنستان، دانمارک، رومانی، سنگاپور، سوئد، سوئیس، صربستان، عراق، فدراسیون روسیه، فرانسه، قرقیزستان، قزاقستان، کانادا، کنیا، کویت، لبنان، لهستان، لیتوانی، مالزی، موریس، نروژ، نیوزیلند، هلند، هند و یوگسلاوی می‌شود.
اما در این بین سهم 6 کشور به اندازه دو سوم از کل صادرات به این 48 کشور می‌رسد. بزرگترین مشتری خرمای مضافتی ایران در این مدت هند بوده ‌است که به تنهایی بیش از 5 هزار تن خرمای مضافتی از ایران می‌ خرد.


در این راستا شرکت بازرگانی همراهان پیشرو تجارت یکی از صادر کنندگان با تجربه در زمینه صاردات خرما به کشورهای مختلف بالخصوص کشور اندونزی

می باشد.